Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • renginys jau ivyko.

Ąžuoliukų sodinimo šventė Gojaus ąžuolui atminti

9 spaliod. 15:00 - 17:00

Kviečiame jus šių metų spalio 9 d., šeštadienį, 15 val. į ąžuoliukų pasodinimo šventę Gojaus kaime šalia Elektrėnų miesto paminėti Gojaus ąžuolą gyvavusį iki XX a. pradžios, – ąžuolas, kurį žmonės garbino, buvo nukirstas prieš pat Pirmąjį pasaulinį karą. Ąžuolas buvo kertamas apie pora metų įtikinus, kad jį nukirtus bus išspręstos žmogaus, ant kurio žemės stovėjo tas ąžuolas, bėdos:

„Jaunuolis ėmė kirsti ąžuolą. Kiekvieną dieną prie pat žemės jis kirto tą didžiulį ąžuolą. Ilgai dirbo jaunuolis, kol vieną dieną ąžuolas galiūnas nuvirto. Jis sudrebino visų gojiečių namelius, sudužo stiklai, šunys sustaugė, galvijai subliovė. Virto tūkstantmetis, gražus plačiašakis, tvirtas ąžuolas, kurį žmonės taip mėgo ir garbino. O jaunuolis, pavargęs nuo darbo, atsigulė pailsėti. Atsigulė ir daugiau jau neatsikėlė. Užmigo ir nepabudo.“.

Tose vietovėse augęs Gojaus ąžuolas sietinas su deive Laima ir Laimos sūnumi kriviu Laimučiu. Padavimai apie Gojaus kaimo ąžuolą:

  • Kadaise Laima su sūneliu išėjo iš Perkūnakiemio kaimo ir priėjo kalnelį. Ant to kalnelio stovėjo nuostabaus grožio ąžuolas, o už jo – septyni maži šiaudais dengti nameliai. Artėjo naktis todėl įlipę į ąžuolą jie permiegojo ant jo šakų. Išaušo rytas. Kai jie nubudo, po ąžuolu pamatė seną baltą senelį. Senelis ir klausia: „Iš kur jūs?“ Laima atsako: „Aš – Laima, o čia mano sūnus Laimutis. Aš moku verpti likimo siūlą, austi laimės taką žmogui.“.
  • Kaip Gojaus kaimas atsirado? Kadaise čia buvo didelis gražus miškas, žalias, apaugęs medžiais. Jame augo didžiulis plačiašakis ąžuolas. Labai storas ir senas. Jis buvo laikomas šventu, prie jo ėjo melstis, buvo šventa vieta ir gyveno krivis Laimutis.
  • Gojaus kaime plytėjo didelis laukas su didingu plačiašakiu ąžuolu, matomu iš visų apylinkių. Mažiausiai penki vyrai, susikibę rankomis, galėjo apkabinti ąžuolą. Tai buvo nepaprastas ąžuolas. Prie jo buvo aukuras, ir žmonės prie jo meldėsi dar ilgai po krikščionybės įvedimo. Čia gyveno krivis Laimutis.

Pasodinus ąžuoliukus taip pat vėliau bus įrengta atminimo lenta. Kviečiame skirti paramos atminimo lentos įrengimui vietoje atvykus į šventę.

VšĮ „Taurus Siekis“

Informacija

Data:
9 spalio
Laikas:
15:00 - 17:00
Renginio kategorija:

Vieta

Gojaus kaimas
Elektrėnų r.
Šalia Elektrėnų miesto, Lietuva

Organizatorius

Taurus siekis
Telefonas:
8-682-92722
El. paštas:
taurusiekis@krivaitis.lt

Leave a Comment

Prašome Jūsų paremti dvasinių renginių kalendorių „Renginiai Sielai“ SMS žinute: Paremkite Teivas Žinyčios Vartų svetainę SMS žinute

Eiti prie įrankių juostos