Teta būsena. Kas tai? Kokia jos nauda?

Žmonių smegenys generuoja penkių skirtingų dažnių bangas: alfa, beta, gama, delta ir teta. Šios įvairių dažnių bangos smegenyse yra generuojamos be perstojo. Jos veikia viską, ką darote ir ką sakote. Tam tikru metu dominuoja tam tikras dažnis.

Teta būse yra labai gilaus atsipalaidavimo būsena. Į ją žmogus panyra hipnozės seanso metu. Teta smegenų dažnis yra 4-7 Hz. Vienuoliai ištisas valandas medituoja, norėdami pasiekti šios būsenos, nes ji leidžia patirti absoliučią ramybę.

Teta bangas galima laikyti pasąmonės bangomis. Jos valdo tą mūsų psichikos dalį, kuri yra tarp sąmonės ir pasąmonės. Jose slypi mūsų atsiminimai ir pojūčiai. Jos taip pat valdo mūsų požiūrius, įsitikinimus ir elgesį. Teta bangos viada yra kūrybiškos, įkvepiančios ir siejamos su dvasiniais pojūčiais. Manoma, kad Teta būsena leidžia mums išeiti užsąmonės ribų.

Vianos Stibal eksperimento metu, prie elektroecefalografo  buvo pajungti žmonės, kurie taiko įvairius gydymo metodus. Pavyko nustatyti, kad pavyzdžiui reiki praktikuotojai naudoja aukšto dažnio alfa bangas – tai nuostabios gydančios bangos. Kai kurie japonų mokslininkai tvirtina, kad jos slopina skausmą ir atpalaiduoja kūną.

Taip pat pavyko nustatyti, kad Teta metodas leidžia pasiekti teta būseną.

Mokslininkai nustatė, kad tam tikri smegenų generuojami bangų dažniai (ypač alfa, teta, taip pat teta ir gama būsenos) daro tokį poveikį:

  • Malšina stresą ir ilgam stipriai sumažina nerimą;
  • Padeda lengviau pasiekti gilų fizinį atsipalaidavimą ir proto aiškumą;
  • Padidina verbalinius sugebėjimus ir verbalinio intelekto koeficienta (IQ);
  • Sinchronizuoja abu smegenų pusrutulius;
  • Sužadina ryškius, spontaniškus kylančius vidinius vaizdinius ir vaizdingą kūrybinį mąstymą;
  • Mažina skausmą, skatina euforiją ir stimuliuoja endorfinų išsiskyrimą.

Pagrindinės Teta gydymo ir informacijos nuskaitymo procedūros yra lengvai išmokstamos, tačiau, jeigu žmogus dar neatvėrė savo tikrojo intuityvaus potencialo, jam gali būti sunku vizualizuoti ir atlikti šias procedūras veiksmingai. Taigi, kai kuriems žmonėms reikės daugiau pasipraktikuoti. Visgi, mano nuomone, šio metodo gali išmokti visi. Laikykitės instrukcijų, judėkite į priekį savo tempu ir anksčiau ar vėliau įgysite visus reikalingus įgūdžius.

Seniai, dar prieš rašytinės istorijos pradžią, žmonių intuityvūs sugebėjimai buvo daug geriau išlavinti nei šiais laikais. Bėgant amžiams žmonija prarado daugelį įgimtų gebėjimų. Tai, kas šiandien yra žinoma kaip Teta gydymas, iš tiesų susiformavo prieš tūkstančius metų. Manau, šis metodas yra senas kaip laikas. Jis naudojamas jau ištisus amžius, kai žmonija kartkarčiais vis pabunda; o tada vėl užmiega, ir metodas vėl nugrimzta į užmarštį.

Dabar mes dar kartą pabundame po ilgo miego. Esu tikra, kad gimstame su giliu žinojimu, kuris mums padeda susieti šį metodą su praeities ir ateities žiniomis.

Šaltinis: www.susavimi.lt