Astrologija ir vaikų auklėjimas

Iki 5-7 vaiko gyvenimo metų pasireiškia pagrindiniai žmogaus charakterio ir intelekto bruožai. Tokio amžiaus vaikas visiškai priklauso nuo savo tėvų. Netinkamas vaiko auklėjimas ir net auklėjimo stoka gali turėti nepataisomų pasėkmių. Jei tėvai iki septintųjų vaiko metų neatliks savo pareigos auklėjime, ateityje reiks didelės mokytojų ir psichologų pagalbos. Ajurveda siūlo 12 vaiko auklėjimo raktų, kuriuos gali naudoti kiekviena šeima.

Kad konkrečiam vaikui būtų tinkamai parinktas raktas, būtina sužinoti jo pirmąją planetą nuo Avino ženklo (gimimo metu). Čia jums padės astrologas ar kompiuterinė astrologinė programa. Astrologijoje egzistuoja “gyvenimo taško” sąvoka. Šis taškas gimimo metu pradeda judėti zodiako ratu nuo Avino ženklo po 4,3 laipsnio per metus, na o per 7 metus praeina vieną ženklą. Taigi, 7 metais šis taškas pasiekia Jauti, 14 metais Dvynius ir t.t. Kai taškas paliečia gimimo horoskope esančią planetą, ji įsijungia. O pirmoji planeta, kurią jis sutinka, ir yra raktas į vaiko auklėjimą. Jeigu pirmosios planetos kelios (susijungimo atveju), informacija sintetinasi ir sudėtingėja.

I raktas

SAULĖ AR RETROGRADINIS URANAS

Visuose gyvenimo atvejuose vaikui turite suteikti sceną, nes jam būtina saviraiška. Bet koks jo natūros engimas sukels didžiausius psichologinius kompleksus. Vaikui prireiks jūsų pripažinimo jau pirmaisiais gyvenimo metais. Nebijokite jo girti, nes pagyros jį tik paskatins, o nelepins. Bet jei nuolat jam kartosite, kad jis blogas, jis nesąminingai tokiu ir taps.

Turite paaiškinti jam, kad kiekvienas žmogus turi talentą, kurį reikia atskleisti. Mokykit jį viską daryti iš širdies, nes kitu atveju, jo širdis greit užsidarys. Tokios asmenybės turi begalinių gyvybinių resursų, kuriuos jie pasiruošę išlieti visai Visatai. Jie gali pakrauti savo energija visus aplinkinius, taip pat ir savo tėvus. Šiems vaikams labai reikia švenčių, kurios būtų visiškai nepanašios į paprastas tradicines šventes. Net gimtadienio ar Kalėdų dovanos jiems turi būti padovanotos taip, kad tai būtų didelis siurprizas. Jokiu būdu nedovanokite dovanų anksčiau laiko arba nežadėkite, jei bus geras, nupirkti dviratį.

Mokyti tokį vaiką reikia žaismingai, tada jis labai greitai viską supras ir įsidėmės. Jei šeimoje keli vaikai, leiskite “saulės” vaikui dominuoti. O kad jis netaptų egoistu, tėvai turi duoti jam atsakingas užduotis, net jei jis mažiausias vaikas šeimoje.

Labai gerai, jei vaikas lankys teatro būrelį ar dalyvaus mokyklos vaidinimuose.

II raktas

MĖNULIS AR RETROGRADINIS SATURNAS

Čia į pirmą planą išeina perdidelis emocionalumas, jautrumas išorinėms įtakoms, nuotaikų kaitos ir kaprizai. Paprastai tokie vaikai labai ilgai išlaiko ryšį su mama, priklauso nuo jos psichologiškai ir energetiškai. Labai svarbu kuo ilgiau juos maitinti krūtimi (kartais net iki 2-3 metų), nes per pieną jie gauna ir biologinę, ir psichologinę apsaugą. Nereikia jų ilgai atskirti nuo motinos, nes jie labai pažeidžiami.

Su tokiais vaikais negalima kalbėti pakeltu tonu arba naudoti fizines bausmes – tai ne tik neveiksminga, bet ir pavojinga. Auklėti tokius vaikus reikia kuriant teigiamus elementalus, nes jie viską priima pasąmonės lygmeny. Jie pakankamai infantilūs, todėl nereikia iš jų reikalauti ankstyvo savarankiškumo. Jei jiems kažkas nesiseka, patarkite jiems būti kantresniems. Tokie vaikai turi daug baimių, todėl tik nuo tėvų, atmosferos šeimoje ir aplinkoje priklauso, ar jos išsivystys į neurozes. Būkite kantrūs patys ir nepamirškite, kad besąlygiška jūsų meilė vaikui subrandins gerus vaisius.

“Mėnulio” vaikai labai susiję su manas-karma (rezonanso faktorius). Nuo pat ankstyvos vaikystės jiems reikalinga gyvenamos erdvės harmonija, todėl namų apstatymą reikia koreguoti pagal vastu arba feng šui.

Stereotipai, kuriuos suformuosite iki 7 metų, veiks visą jų gyvenimą.

III raktas

MERKURIJUS  AR RETROGRADINIS JUPITERIS

Net kūdikystėje su “merkurijaus” vaiku labai lengva pagauti kontaktą per delną, tam tėvai turėtų daryti delniukų masažą ryte ir vakare. Taip kartu bus perduoti teigiami elementalai, kuriuos iš tėvų vaikas lengvai nuskanuos. Labai svarbu, kad jis kuo anksčiau pradėtų žaisti su kaladėlėmis ir konstruktoriais, lipdytų iš plastelino ar molio, drožinėtų medį, žaistų kompiuteriu.

Tokie vaikai linkę bendrauti, todėl jokiu būdu neribokite jų kontaktų.

Tai nuostabūs mokiniai, kuriuos reikėtų mokyti įvairiausių amatų. Jie lengvai mokosi užsienio kalbų ir turi literatūrinių gabumų. Jiems reikia duoti kuo daugiau informacijos, nes be jos jie praranda gyvenimo tempą. Jiems sunku koncentruoti dėmesį tik į vieną darbą, todėl leiskite jiems vystytis keliose srityse.

Stebėkite, kad jie neiškaipytų gaunamos informacijos, nemeluotų, nekalbėtų apie kitus blogai. Kartais tokie vaikai linkę vagiliauti, todėl reikia kuo anksčiau paaiškinti jiems galimas pasekmes.

IV raktas

MARSAS AR RETROGRADINIS CHIRONAS

Čia reikia spartakiško auklėjimo. Bet kokią bausmę, net fizinę, už blogą elgesį “marsiečiai” priima adekvačiai.

Tokie vaikai pasiekia beveik viską, bet tik per gumbus. Jie per daug aktyvūs ir linkę muštis, todėl nuo pat mažumės reikėtų juos leisti į sporto mokyklas, kur jie galės realizuoti marsietišką energiją. Jiems labai patinka kovų menai, net mergaitėms. Nekliudykite jiems pasireikšti šiose srityse, ir visur, kur tobulinamas fizinis kūnas bei valia. Bet atsiminkite, jei jie matys, kad tėvai savo problemas sprendžia per fizinę jėga, žiaurumą ar naglumą, jie gali tai lengvai perimti. Be abejonės, jie turi tapti stiprūs žmonės, bet ne tam, kad skriaustų silpnesnius, o atvirkščiai, kad padėtų jiems sunkią minutę.

Šiems kovotojams reikia dažniau priminti, kad nebūna situacijų be išeities, kad bet kokį pavojų reikia sutikti drąsiai, kovojant iki galo, net jei reikia žūti save aukojant. O su baimės jausmu reikia susidoroti taip pat kaip ir su priešu – eiti į baimę ir ją nugalėti.

V raktas

VENERA AR RETROGRADINIS PLUTONAS

Čia reikalingas ypatingas priėjimas, ir auklėti tokį vaiką galima tik šeimyninio ir socialinio komforto sąlygomis. Bet kokie stresai atsispindės jo charakteryje ypač negatyviai.

Kategoriškai draudžiamos bausmės, kaip nors susijusios su materialinių vertybių ribojimu (jei būsi blogas, negausi saldainio). Taip pat pavojinga tėvų meilę bandyti pakeisti žaislais ar saldumynais, nes ateityje tai gali išaugti į priklausomybę nuo alkoholio ar narkotikų.

Tokie vaikai paprastai gabūs menui, todėl nuo pat mažens reikia juos mokyti muzikos, piešimo, šokio ir kitų menų. Estetika – jų auklėjimo pagrindas. Kuo anksčiau jie susipažins su kultūros paminklais ir gražiais landšaftais, tuo geriau. Jie labai mėgsta viską kas gražu, į tai reikia atsižvelgti, kai perkate jiems rūbus ar dovanas.

Stebėkite, kad jie netaptų godūs ir linkę kaupti.

VI raktas

JUPITERIS AR RETROGRADINIS MERKURIJUS

Tokie vaikai jau nuo gimimo yra lyderiai, siekiantys užimti aukštą padėtį savo sociume, ir be šito jie neįsivaizduoja savo vystymosi. Pasaulėžiūros sistema jiems susiformuoja labai anksti. Viskas prasideda nuo savos šeimos: jie turi labai konkrečiai žinoti, kokią padėtį šeimoje jie užima. Tokiems vaikams nuo mažens reikia viską tiksliai išaiškinti. Nebijokite, kad jie jūsų nesupras. Bus žymiai blogiau, jei manydami, kad jie dar per maži suprasti, pradėsite jiems meluoti ar kažką nutylėti. Nei bausmės, nei tėvų pyktis neduos jokių rezultatų. Vienintelis būdas – protingas paaiškinimas. Jei tėvai sugebės argumentuotai paaiškinti vaikui, kuo jis prasiklato ir kodėl šis poelgis negeras – problema bus išspręsta labai greitai.

Tokie vaikai dažniausiai būna labai išsivystę intelektualiai, todėl jiems reikia duoti  rimtesnių pamokų nei kitiems jų bendraamžiams. Gal reikėtų iš anksto pagalvoti apie specialią mokyklą. Taip pat jie turėtų kuo anksčiau pradėti bendrauti su autoritetingu vadovu, kuris būtų ne šeimos narys.

Jų vystymąsi skatins kelionės ir geografinių egregorų keitimas. Jei tai įmanoma, reikėtų kuo dažniau tokius vaikus vežti į užsienį. Bet reikia stebėti, kad vaikas neįgytų pasipūtimo ar idealizacijos komplekso (pasąmoningo savo galimybių ar savo egregoro pervertinimo).

VII raktas

SATURNAS

Šitie vaikai labai užsidarę ir nešnekūs, anksti pradeda reikalauti savarankiškumo bei savo erdvės, bet kartu gana asketiški. Beveik nuo pat pirmų dienų juose atsiranda vidinė ašis, todėl jokiu būdu negalima bandyti jų “sulaužyti”. Bute reikia skirti jam savą kambarį, jei tai neįmanoma – bent jau padaryti pertvarą ar leisti turėti savo spintą.

Jiems be galo sunku mokytis kolektyve. Geriau neleisti jų į darželį. Bet tai nereiškia, kad jie nuolat turi būti tėvų (ypač motinos) kontroliuojami. Tokie vaikai labai anksti gali prisiimti atsakomybę už savo veiksmus. Jiems galima leisti nueiti į parduotuvę ar duoti daryti kažkokius namų apyvokos darbus. Jiems labai malonu daryti tai, ką daro suaugusieji, pvz., plauti indus ar tvarkyti kambarius. Be to, jie apskritai mėgsta prižiūrėti tvarką, todėl puikiai gali prižiūrėti jaunesnius brolius ar seseris. Gyvenime jie orientuojasi į tėvą, kurio elgesys jiems yra tam tikras standartas. Todėl tėvas turėtų daugiau laiko praleisti su tokiu vaiku.

Nereikia jaudintis dėl to, kad jie nemėgsta bendrauti su savo bendraamžiais ir mėgsta būti vieni. Gali būti, kad pradžioje jiems nesiseks mokytis, bet greičiausiai po kurio laiko jie pasigins savo bendraamžius ir pralenks juos. Tokie vaikai turėtų ugdyti strateginį mąstymą, mokytis daryti nuoseklius, tikslingus veiksmus, ir būtinai pasiekti numatytus tikslus.

Reikėtų pakoreguoti jų didelį uždarumą ir pesimizmą.

VIII raktas

CHIRONAS AR RETROGRADINIS MARSAS

Ši maža planeta yra už Saturno orbitos ir iš tikrųjų ji yra tik pats didžiausias asteroidas ar planetoidas. Nepaisant to, astrologijoj į jį yra atsižvelgiama, nes jis žmogui daro didelę įtaką.

Vaikai, kurių horoskope Chironas yra pirmoji planeta, turi būti auklėjami pagal alternatyvos sistemą. Jiems visada reikia leisti rinktis. Pavyzdžiui, jiems niekada negalima sakyti: “Pusryčiams tu valgysi avižinę košę”. Geriau paklausti: “Tu norėtum avižinės ar grikių košės?” Ir rinktis jis turi iš lygiaverčių dalykų. Jiems nereikia siūlyti dalykų, kurie jiems yra nepriimtini.

Tokių vaikų užduotis – išmokti visame kame rasti aukso vidurį, kurti aplink save harmoniją ir vystyti diplomatinius sugebėjimus. Visgi tėvai turi stebėti, kad vaikas netaptų dvilypis, veidmainis ar linkęs į išdavystę.

IX raktas

URANAS

Su tokiais vaikais daug sunkumų, nes jie per daug mėgsta laisvę, nepriklausomybę ir nenuspėjamus veiksmus.

Jie turi augti kaip žolė. Jei bandysite juos apriboti ar paspausti, tai greitai turėsite “tėvų ir vaikų” problemą. Vaikas gali pabėgti iš namų arba prisijungti prie tų, kurie meta iššūkį visuomenės normoms ir įstatymams (t.y. taps nusikaltėlis). Todėl tėvai turėtų būti labai atsargūs ir kantrūs, o dar geriau, jei jie taptų savo atžalų draugais tikra to žodžio prasme. Tik tokie santykiai padės išlaikyti gerus santykius ir meilės jausmą. Tokiems vaikams būtina duoti visišką laisvę, bet draugiškai pasidalinti savo patirtimi ir papasakoti apie gyvenimo perspektyvas. Turite būti pasiruošę jų nenuspėjamiems ir nenuosekliems veiksmams, bet tuo pat metu prisiminti, kad jie yra patys geriausi ir ištikimiausi draugai.

Reikia išmokyti juos įsijungti į situaciją bet kokiomis nestandartinėmis aplinkybėmis.

X raktas

NEPTŪNAS AR RETROGRADINĖ PROZERPINA

Tokiems žmonėms svarbu vystyti vaizduotę ir gebėjimą gyventi vidiniame pasaulyje. Taip pat kaip ir vaikai su II auklėjimo raktu, jie priklauso nuo rezonanso faktoriaus. Juos reikia auklėti pasakomis ir legendomis, vystyti “buvimo” efektą.

Jie turi turėti savo mažas paslaptis. Nereikia reikalauti iš jų atverti savo dvasią visiškai. Tėvai neturėtų juoktis iš jų fantazijų ir negriauti tikėjimo “gėrio jėgomis”.

Juos reikia mokyti suprasti kitų žmonių ir pasaulio būsenas. Jie gali vystyti neverbalinio kontaktavimo su gyvūnais, paukščiais ar augalais būdus. Sapnai ir įvairūs gamtos ženklai jiems labai svarbūs. Bet jie yra linkę į iliuzijas ir labai įtaigūs, ir į tai auklėjant  reikia atkreipti dėmesį.

XI raktas

PLUTONAS

Tokie vaikai turi didelę galimybę kaupti energiją Šakti (net iki lytinės brandos) ir duoti gyvybę elementalams. Nevaldoma ši energija yra pavojinga kaip branduolinis sprogimas. Tokių vaikų mintys labai greitai tampa materialios, bet jos gali būti neharmoningos ir netgi griaunančios ne tik paties vaiko, bet ir aplinkinių likimus. Todėl būtina jiems sukurti veiklos lauką, nuolat apkrauti juos fiziškai bei užimti emocionaliai. Kitaip vaikas nuolat patirs traumas arba sunkiai sirgs.

Tokie vaikai, patekę į aštrias situacijas ir nugalėję savo baimę, labai greitai tobulėja. Juos galima išmokyti plaukti tiesiog įmetus į vandenį. Reikia išmokyti juos valdyti bet kokią stichiją. Keista, bet įvairūs kataklizmai (žemės drebėjimai, audros, vulkanų išsiveržimai, uraganai, baisios perkūnijos) tik pakrauna juos. Dažnai mažieji plutoniečiai stichijos siautėjimo metu išbėga į lauką, kad patirtų tikrai demonišką pasitenkinimą.

Žinoma, reikia juos mokyti harmonizuoti save ir kontroliuoti savo enrgijų srautus (tai sunki užduotis net patyrusiems psichologams). Bet kokiu atveju – ramus gyvenimas ne jiems.

Reikia atkreipti dėmesį į seksualinį jų auklėjimą, nes lytiškai  jie subręsta netikėtai anksti, o negalėdami transformuoti Šakti energijos jie gali įgyti rimtų kompleksų ar net iškrypimų.

XII raktas

PROZERPINA AR RETROGRADINIS NEPTŪNAS

Tai pati tolimiausia planeta (“transplutoninė”). Kadangi ji silpnai atspindi šviesą, Prozerpina buvo atrasta tik 80 metais, nors aprašyta ji buvo jau gilioje senovėje.

Jei Prozerpina – pirmoji planeta vaiko horoskope, vaiką reikia mokyti giliai analizuoti ir sintetinti gaunamą informaciją. Jis kaip Šerlokas Cholmsas turi sugebėti iš vienos detalės atgaminti sudėtingą tarpusavio ryšių sistemą. Todėl tokiam vaikui labai svarbus pastabumas. Reikia jame ugdyti ir realizmą, priimti viską ne tik per tikėjimą ar intuiciją, bet ir mokėti viską sau paaiškinti. Reikia skatinti vaiką apmąstyti ir įvertinti kiekvieną savo žingsnį. Jam labai pagelbės žaidimas šachmatais, nes čia jis ne tik mokysis planuoti savo veiksmus, bet ir analizuoti visas įmanomas jų pasekmes.

Nuo mažens tokius vaikus reikia mokyti tvarkos. Visi jo daiktai turi turėti savo vietą.

Karminės planetos: Rahu, Ketu, Lilit ir Selena neturi reikšmės vaikų auklėjime, jos tik suteikia žmogaus brandumo atspalvį.

Šaltinis: neelamdharma.com